Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri Ufuk Avrupa Katılıyor

GÜNDEM 02.07.2024 - 07:53, Güncelleme: 02.07.2024 - 07:53
 

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri Ufuk Avrupa Katılıyor

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri Ufuk Avrupa Katılıyor.
Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri , bilimsel araştırma, teknolojik geliştirme ve inovasyon faaliyetlerini destekleyen,  sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlamayı amaçlayan, araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesi güçlendiren, üniversite-sanayi işbirliği teşvik eden ve AB politikalarına ilişkin farklı alanlarda işbirliğini güçlendirmeyi hedefleyen dünyanın en büyük bütçeli sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa Programı’na önemli bir proje ile katılıyor.  Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Berna Yüner'in Danışman,  Dr. Öğr. Üyesi Behiye Dağdeviren Ertaş'ın Yardımcı Yürütücü  olduğu, Ufuk Avrupa Küme 2 - HORIZON-CL2-2024-DEMOCRACY-01-11 çağrısına yapılan “Visionaryroadmaps: Crafting an InclusiveandParticipatoryEuropeanDemocracywithYouthandCommunities (Youthfor Europe / YOUROPE)”  “Vizyoner yol haritaları: Gençlik ve Topluluklarla Kapsayıcı ve Katılımcı bir Avrupa Demokrasisi Oluşturmak (Avrupa için Gençlik / YOUROPE)” isimli proje Avrupa Birliği ( AB) tarafından desteklenmeye hak kazandı. Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar,  dünyanın en büyük bütçeli sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa Programı’na önemli bir proje ile katılan Üniversitemiz Öğretim Üyelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. TÜBİTAK Başkanı Prof. Hasan Mandal da yayınladığı mesaj ile Üniversitemiz Öğretim Üyelerini  hazırlıkları önemli  projeden dolayı tebrik etti. Prof. Dr. Mandal mesajına şöyle devam etti ; “Dünya’nın en büyük sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa Programı kapsamında, Küresel Sorunlar ve Endüstriyel Rekabet bileşeni altında yer alan Kültür, Yaratıcılık ve Kapsayıcı Toplumlar Kümesi (Küme 2), “HORIZON-CL2-2024-DEMOCRACY-01-11: FuturescenariosandyoungvisionsforEuropeandemocracy 2040” çağrı başlığı dahilinde yer alan 2024 yılı çağrısında ortak olarak yer aldığınız “Visionaryroadmaps: CraftingandInclusiveandParticipatoryEuropeanDemocracywithYouthandCommunities (Youthfor Europe / YOUROPE)” başlıklı projenizin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmesi haberini büyük mutlulukla karşıladık. Proje sözleşmenizin imzalanması ve yürütülmesi hususunda AB Çerçeve Programları Koordinasyon Ofisimizde görev yapmakta olan Küme 2: Kültür, Yaratıcılık ve Kapsayıcı Toplumlar Alanı Ulusal İrtibat Noktası ile Finansal ve Yasal Konular Ulusal İrtibat Noktalarının size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağını belirtmek isterim. Başarılarınızın devamını diler, sağlıkla ve başarıyla yürüteceğiniz bir proje olmasını temenni ederim.”(HABER MERKEZİ)
Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri Ufuk Avrupa Katılıyor.

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri , bilimsel araştırma, teknolojik geliştirme ve inovasyon faaliyetlerini destekleyen,  sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlamayı amaçlayan, araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesi güçlendiren, üniversite-sanayi işbirliği teşvik eden ve AB politikalarına ilişkin farklı alanlarda işbirliğini güçlendirmeyi hedefleyen dünyanın en büyük bütçeli sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa Programı’na önemli bir proje ile katılıyor. 

Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Berna Yüner'in Danışman,  Dr. Öğr. Üyesi Behiye Dağdeviren Ertaş'ın Yardımcı Yürütücü  olduğu, Ufuk Avrupa Küme 2 - HORIZON-CL2-2024-DEMOCRACY-01-11 çağrısına yapılan “Visionaryroadmaps: Crafting an InclusiveandParticipatoryEuropeanDemocracywithYouthandCommunities (Youthfor Europe / YOUROPE)”  “Vizyoner yol haritaları: Gençlik ve Topluluklarla Kapsayıcı ve Katılımcı bir Avrupa Demokrasisi Oluşturmak (Avrupa için Gençlik / YOUROPE)” isimli proje Avrupa Birliği ( AB) tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar,  dünyanın en büyük bütçeli sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa Programı’na önemli bir proje ile katılan Üniversitemiz Öğretim Üyelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Hasan Mandal da yayınladığı mesaj ile Üniversitemiz Öğretim Üyelerini  hazırlıkları önemli  projeden dolayı tebrik etti. Prof. Dr. Mandal mesajına şöyle devam etti ; “Dünya’nın en büyük sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan Ufuk Avrupa Programı kapsamında, Küresel Sorunlar ve Endüstriyel Rekabet bileşeni altında yer alan Kültür, Yaratıcılık ve Kapsayıcı Toplumlar Kümesi (Küme 2), “HORIZON-CL2-2024-DEMOCRACY-01-11: FuturescenariosandyoungvisionsforEuropeandemocracy 2040” çağrı başlığı dahilinde yer alan 2024 yılı çağrısında ortak olarak yer aldığınız “Visionaryroadmaps: CraftingandInclusiveandParticipatoryEuropeanDemocracywithYouthandCommunities (Youthfor Europe / YOUROPE)” başlıklı projenizin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmesi haberini büyük mutlulukla karşıladık. Proje sözleşmenizin imzalanması ve yürütülmesi hususunda AB Çerçeve Programları Koordinasyon Ofisimizde görev yapmakta olan Küme 2: Kültür, Yaratıcılık ve Kapsayıcı Toplumlar Alanı Ulusal İrtibat Noktası ile Finansal ve Yasal Konular Ulusal İrtibat Noktalarının size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağını belirtmek isterim. Başarılarınızın devamını diler, sağlıkla ve başarıyla yürüteceğiniz bir proje olmasını temenni ederim.”(HABER MERKEZİ)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sorgunmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.