IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandı

GÜNDEM 04.07.2024 - 08:11, Güncelleme: 04.07.2024 - 08:11
 

IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandı

IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandı
IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandı Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Canbolat, IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandığını açıkladı. Canbolat, 80 Milyon Euroluk Destekle Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirmesinin hedeflendiğini belirtti. Başvurular 12 Temmuz’da Başlıyor Yatırımcılar, proje başvurularının online sistem kayıtlarını 12 Temmuz–16 Ağustos tarihleri arasında https://www.tkdk.gov.tr/ProjeIslemleri/BasvuruIslemleri internet sitesi üzerinden yapabileceklerini belirten Canbolat, başvuru paketlerinin ise 29 Ağustos’a kadar 42 TKDK İl Koordinatörlüğü ve 39 ilde faaliyet gösteren TKDK İl İrtibat Ofislerine teslim edilebileceğini söyledi. Canbolat IPARD-III Programı 2. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında;  bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, işlenmesi ve pazarlanması, arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve pazarlanması,  zanaatkarlık ve yöresel ürün işletmeleri,  kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, kültür balıkçılığı ve makine parkları ile yenilenebilir enerji tesisleri sektörlerinde sunulacak projelerin yapım işleri, makine-ekipman ile hizmet alımları ve görünürlük harcamalarına yönelik giderlerinin destekleneceğini ifade etti.  Hibe Oranları Neler? Canbolat “IPARD-III Programı kapsamında hibe oranı yüzde 60 olup, genç çiftçiler ve sertifikalı organik tarım üreticileri tarafından yapılacak yatırımlar için bu oran yüzde 70’e kadar çıkabilecek. Ayrıca projede atık yönetimi, yenilenebilir enerji ve döngüsel ekonomi ile ilgili olarak yapılacak harcamalar için de o harcamaya özel ilave olarak yüzde 10 hibe desteği sağlanabilecek.”dedi. Canbolat, daha Fazla Bilgi İçin, başvuru çağrı ilanına ilişkin detaylı bilgilere, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu internet sitesinden, https://www.tkdk.gov.tr/ ProjeIslemleri/ CagriIlan arsivinden ulaşılabilineceğini vurguladı. (ALPARSLAN GAZİ DOĞAN)
IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandı

IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandı

Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Canbolat, IPARD III Programı 2. Başvuru Çağrı İlanı Yayımlandığını açıkladı.

Canbolat, 80 Milyon Euroluk Destekle Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirmesinin hedeflendiğini belirtti.

Başvurular 12 Temmuz’da Başlıyor

Yatırımcılar, proje başvurularının online sistem kayıtlarını 12 Temmuz–16 Ağustos tarihleri arasında https://www.tkdk.gov.tr/ProjeIslemleri/BasvuruIslemleri internet sitesi üzerinden yapabileceklerini belirten Canbolat, başvuru paketlerinin ise 29 Ağustos’a kadar 42 TKDK İl Koordinatörlüğü ve 39 ilde faaliyet gösteren TKDK İl İrtibat Ofislerine teslim edilebileceğini söyledi.

Canbolat IPARD-III Programı 2. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında;  bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, işlenmesi ve pazarlanması, arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve pazarlanması,  zanaatkarlık ve yöresel ürün işletmeleri,  kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, kültür balıkçılığı ve makine parkları ile yenilenebilir enerji tesisleri sektörlerinde sunulacak projelerin yapım işleri, makine-ekipman ile hizmet alımları ve görünürlük harcamalarına yönelik giderlerinin destekleneceğini ifade etti.

 Hibe Oranları Neler?

Canbolat “IPARD-III Programı kapsamında hibe oranı yüzde 60 olup, genç çiftçiler ve sertifikalı organik tarım üreticileri tarafından yapılacak yatırımlar için bu oran yüzde 70’e kadar çıkabilecek. Ayrıca projede atık yönetimi, yenilenebilir enerji ve döngüsel ekonomi ile ilgili olarak yapılacak harcamalar için de o harcamaya özel ilave olarak yüzde 10 hibe desteği sağlanabilecek.”dedi.

Canbolat, daha Fazla Bilgi İçin, başvuru çağrı ilanına ilişkin detaylı bilgilere, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu internet sitesinden, https://www.tkdk.gov.tr/ ProjeIslemleri/ CagriIlan arsivinden ulaşılabilineceğini vurguladı. (ALPARSLAN GAZİ DOĞAN)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sorgunmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.