12 EYLÜL TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNE DÜŞMÜŞ KARA BİR LEKEDİR

GÜNDEM 14.09.2021 - 08:56, Güncelleme: 20.06.2022 - 14:44
 

12 EYLÜL TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNE DÜŞMÜŞ KARA BİR LEKEDİR

Makina Mühendisleri Odası eski Yozgat il temsilcisi Tahir Demirel “12 Eylül Türk Milletinin tarihine düşmüş kara bir lekedir.
Makina Mühendisleri Odası eski Yozgat il temsilcisi Tahir Demirel “12 Eylül Türk Milletinin tarihine düşmüş kara bir lekedir. Yüreklerimize eylül düşen bugünlerde; Vatanı uğruna mücadele edip gerek kızıl kurşunlarla, işkencelerde, darağaçlarında canları kaybeden şehitlerimizi ve mücadeleden sağ kurtulup gençlik yıllarını hapishanelerde harcayan Ülkücü büyüklerimizi saygıyla anıyoruz.” dedi.                 12 Eylül 1980 ihtilaninin yıldönümü nedeniyle gazetemize bir açıklama yapan Demirel ”Dün Ülkücüleri kötülemeye çalışanlar, öldürenler bugün Ülkücülük üzerinden geçinmesinler.” dedi.                 Demirel açıklamasında şunları söyledi: “12 Eylül'ü anlamak için gerçekten isimlere de bakmamız gerekiyor. “Mustafalar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar” diyen ve nişanlısına, sevdiğine mutlu bir yuva kurması için Cenab-ı Allah'a dua ederek arkasında mektup bırakan Pehlivanoğlu'yu bilmek gerekir. Son günlerinde köydeki anasını rüyasında gören Kerse'yi unutmamak gerekir ki: “Ölsem de ben ölmem, varın siz anlayın!” diyen sözlerini, “İlay-ı kelimetullah!” diyen diller lâl olmaz. Allah diye inleyen güller solmaz. Tekbir getiren, teşbih eden güller solmaz. “Susmayacak Hakk'ın dili!” dörtlüğünü ezberlemek gerekir. Görevli sorar: “Son bir arzun?” Güler. Görevli hiddetlenir: “Sana son arzunu soruyom sen gülüyorsun.” Ve cevap verir: “Beni öldü bileceklere gülüyorum. Temizim, pakım, Allah'ıma kavuşuyorum. Daha ne isteyeceğim? Hazırım ben.” diyen ORKAN'ı ağlamadan anmak mümkün değil. İdam ipine giderken bir bayrak ve Kur'an-ı Kerim'i isteyen Baktemur'u ve canını almak isteyen cellatların bunu iki kez yapmalarını ben nasıl unutayım.  Demirel “Ülkücülerin takınacağı tutum ve davranışlarla şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı olmadığını” vurgulayarak sözlerin şöyle tamamladı: “Dün Ülkücüleri kötülemeye çalışanlar, öldürenler bugün Ülkücülük üzerinden geçinmesinler. Kahpelikler içinde davadan bi haber dava güdenler  asıl 12 Eylülde ölmeyenler şimdi ölüyorlar kendinden sandıkları ellerle boğularak. Karar mercileri vebal altındasınız vicdanları rahatlatarak davaya ve size yakışanı hak ve hakkaniyet ölçüsünde gözeterek karar almalı ve uygulamalısınız. Dünü yaşamayıp bugünü bilen nesil bu oyunları çok iyi biliyor, hiç kuşkunuz olmasın. Herkes hesap gününde Hakkın Huzurunda hesaplaşacaktır.” dedi.
Makina Mühendisleri Odası eski Yozgat il temsilcisi Tahir Demirel “12 Eylül Türk Milletinin tarihine düşmüş kara bir lekedir.

Makina Mühendisleri Odası eski Yozgat il temsilcisi Tahir Demirel “12 Eylül Türk Milletinin tarihine düşmüş kara bir lekedir. Yüreklerimize eylül düşen bugünlerde; Vatanı uğruna mücadele edip gerek kızıl kurşunlarla, işkencelerde, darağaçlarında canları kaybeden şehitlerimizi ve mücadeleden sağ kurtulup gençlik yıllarını hapishanelerde harcayan Ülkücü büyüklerimizi saygıyla anıyoruz.” dedi.

                12 Eylül 1980 ihtilaninin yıldönümü nedeniyle gazetemize bir açıklama yapan Demirel ”Dün Ülkücüleri kötülemeye çalışanlar, öldürenler bugün Ülkücülük üzerinden geçinmesinler.” dedi.

                Demirel açıklamasında şunları söyledi: “12 Eylül'ü anlamak için gerçekten isimlere de bakmamız gerekiyor. “Mustafalar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar” diyen ve nişanlısına, sevdiğine mutlu bir yuva kurması için Cenab-ı Allah'a dua ederek arkasında mektup bırakan Pehlivanoğlu'yu bilmek gerekir. Son günlerinde köydeki anasını rüyasında gören Kerse'yi unutmamak gerekir ki: “Ölsem de ben ölmem, varın siz anlayın!” diyen sözlerini, “İlay-ı kelimetullah!” diyen diller lâl olmaz. Allah diye inleyen güller solmaz. Tekbir getiren, teşbih eden güller solmaz. “Susmayacak Hakk'ın dili!” dörtlüğünü ezberlemek gerekir. Görevli sorar: “Son bir arzun?” Güler. Görevli hiddetlenir: “Sana son arzunu soruyom sen gülüyorsun.” Ve cevap verir: “Beni öldü bileceklere gülüyorum. Temizim, pakım, Allah'ıma kavuşuyorum. Daha ne isteyeceğim? Hazırım ben.” diyen ORKAN'ı ağlamadan anmak mümkün değil. İdam ipine giderken bir bayrak ve Kur'an-ı Kerim'i isteyen Baktemur'u ve canını almak isteyen cellatların bunu iki kez yapmalarını ben nasıl unutayım.

 Demirel “Ülkücülerin takınacağı tutum ve davranışlarla şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı olmadığını” vurgulayarak sözlerin şöyle tamamladı: “Dün Ülkücüleri kötülemeye çalışanlar, öldürenler bugün Ülkücülük üzerinden geçinmesinler. Kahpelikler içinde davadan bi haber dava güdenler  asıl 12 Eylülde ölmeyenler şimdi ölüyorlar kendinden sandıkları ellerle boğularak. Karar mercileri vebal altındasınız vicdanları rahatlatarak davaya ve size yakışanı hak ve hakkaniyet ölçüsünde gözeterek karar almalı ve uygulamalısınız. Dünü yaşamayıp bugünü bilen nesil bu oyunları çok iyi biliyor, hiç kuşkunuz olmasın. Herkes hesap gününde Hakkın Huzurunda hesaplaşacaktır.” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sorgunmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.