Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 15. yıldönümünde anıldı.

GÜNDEM 11.03.2024 - 10:45, Güncelleme: 11.03.2024 - 10:45
 

Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 15. yıldönümünde anıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 15. yıldönümünde anıldı.
Sorgun Alperen Ocakları tarafından düzenlenen programda Büyük Birlik Partisi kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 15. yıldönümünde anıldı.  İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ebubekir Battal Kabataş tarafından Kuranı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Sorgun Alperen Ocağı Başkanı Ahmet Özbek, programa katılan vatandaşlara teşekkür etti.  Özbek'in konuşmasının ardından söz alan Prof. Dr. Mevlüt Uyanık, "Rahmetle andığımız Muhsin Yazıcıoğlu Alp ve Eren kavramlarını bir arada götüren, o Türk milliyetçiliğinin ete kemiğe bürünmüş haliydi. Seçkin şahsiyetin o Türk milletine sahip olduğu bütün değerlerle birlikte sevmek ve yükseltmek ülküsü olarak tanımlıyor ve kalkınmanın da itici gücü olduğunu söylüyordu." dedi.  Uyanık, "Gerek cezaevi yılları gerekse siyasal hayatta ki yeni söylemleri ve yeni kurduğu partiyle birlikte Türkiye'de belki de en önemli siyasal aktörlerinden biriydi ve bu suikasti de bu çerçevede Türkiye'nin günümüzü şekillendirmesindeki en önemli siyasal atraksiyonlardan biri olduğunu özellikle belirtmek istiyorum." dedi.  Programa Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Çıtak, İlçe Başkanı Fatih Koçer, İl Başkanı Osman Çiftçi, Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan, Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yasin Yılmaz, Sorgun Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Gökkaya, Yeniden Refah Partisi Sorgun Belediye Başkan Adayı Hasan Çelik, Ak Parti Sorgun Belediye Başkan Adayı Murat Gürbüz ve vatandaşlar katıldı.
Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 15. yıldönümünde anıldı.
Sorgun Alperen Ocakları tarafından düzenlenen programda Büyük Birlik Partisi kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 15. yıldönümünde anıldı. 
İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ebubekir Battal Kabataş tarafından Kuranı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Sorgun Alperen Ocağı Başkanı Ahmet Özbek, programa katılan vatandaşlara teşekkür etti. 
Özbek'in konuşmasının ardından söz alan Prof. Dr. Mevlüt Uyanık, "Rahmetle andığımız Muhsin Yazıcıoğlu Alp ve Eren kavramlarını bir arada götüren, o Türk milliyetçiliğinin ete kemiğe bürünmüş haliydi. Seçkin şahsiyetin o Türk milletine sahip olduğu bütün değerlerle birlikte sevmek ve yükseltmek ülküsü olarak tanımlıyor ve kalkınmanın da itici gücü olduğunu söylüyordu." dedi.