AK PARTİ’de değişim rüzgarı

SİYASET 26.06.2024 - 16:54, Güncelleme: 26.06.2024 - 16:54
 

AK PARTİ’de değişim rüzgarı

AK PARTİ’de değişim rüzgarı
AK Parti’de Eylül ayında start verilecek kongreler öncesinde düğmeye basıldı. AK Parti’de önceki gün gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısının ardından 7 il başkanı değişti.   AK Parti’de Eylül ayında start verilecek kongreler öncesinde değişim rüzgarı esmeye başladı.  2023 Genel seçimler ve 2024 yerel seçimlerde ortaya çıkan tablo çerçevesinde, değişim ve yenilenmeye yönelik adımlar bir bir atılıyor. Teşkilatlara yönelik yeni hamle ortaya çıkarken, Adıyaman, Afyonkarahisar, Erzincan, Gaziantep, Kastamonu, Osmaniye ve Zonguldak il başkanlıklarına atama yapıldı. MYK TOPLANTISI AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), dün akşam "değişim" ana gündemiyle toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından vurguladığı "değişim" talebi ve parti içi muhasebesi, toplantının odak noktasını oluşturdu. Parti içi yeniden yapılanma çerçevesinde alınan bu kararlar, AK Parti'nin gelecek seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanması amacını taşıyor. Yeni il başkanlarının atanmasıyla birlikte, partinin yerel düzeydeki organizasyon ve performansının güçlendirilmesi hedefleniyor. DEĞİŞİM HAMLEBİ Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "değişim" vurgusu, parti içindeki performans değerlendirmeleriyle uyumlu bir şekilde hayata geçiriliyor. Yerel seçimlerde elde edilen sonuçların analizi üzerine yapılan iç muhasebe, parti yönetiminin stratejik kararlar almasını sağlıyor.  Yeni atanacak il başkanlarının tecrübeli ve dinamik profillere sahip olmaları bekleniyor. Bu isimlerin, parti tabanıyla uyum içinde çalışarak yerel seçimlerdeki hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynaması planlanıyor. AK Parti'de yapılan bu değişikliklerin ardından, diğer illerde de benzer adımların atılması bekleniyor. Parti içi dinamiklerin güçlendirilmesi ve seçim stratejilerinin revize edilmesi, önümüzdeki dönemde partiye olan desteği artırmayı amaçlıyor. AK PARTİ'DE DEĞİŞİM SÜRECİ AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, teşkilat çalışmalarına ilişkin değerlendirme yaptı. Çelik, “Teşkilat başkanlığımız çeşitli çalışmalar yapıyor. Bunun sadece seçim sonuçları bağlamında değil. Bazen bir yerde başarılı olunsa bile değişim gerçekleşebilir. O ilin sosyolojisini daha çok kucaklamak bakımından. Teşkilat başkanlığımız çok tecrübeli. Öteden beri Cumhurbaşkanımız, AK Parti kurulmadan önceki siyasi deneyimden başlayarak teşkilatlarda hassasiyeti var. Bunları bayrak yarışı çerçevesinde değerlendirmek lazım. Vekâletle idare edilen illerimize asaleten atama söz konusu olacak. Atandığı itibaren sizlere açıklayacağız. Kendi ritmi içinde devam ediyor” dedi. YOZGAT’IN DURUMU Öte yandan AK Parti’de başlatılan değişim hamlesinin Yozgat’a nasıl yansıyacağı da merak bekleniyor. Kongreler öncesinde bir çok ilçe teşkilatında yenilenmeye gidilmesi beklenirken, kadın ve gençlik kollarında da değişim yaşanacak. İl teşkilatı konusunda da genel merkezin alacağı karar beklenirken, yönetimin büyük ölçüde değişeceği ifade ediliyor. (Haber Merkezi)
AK PARTİ’de değişim rüzgarı

AK Parti’de Eylül ayında start verilecek kongreler öncesinde düğmeye basıldı.
AK Parti’de önceki gün gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısının ardından 7 il başkanı değişti.  
AK Parti’de Eylül ayında start verilecek kongreler öncesinde değişim rüzgarı esmeye başladı.  2023 Genel seçimler ve 2024 yerel seçimlerde ortaya çıkan tablo çerçevesinde, değişim ve yenilenmeye yönelik adımlar bir bir atılıyor. Teşkilatlara yönelik yeni hamle ortaya çıkarken, Adıyaman, Afyonkarahisar, Erzincan, Gaziantep, Kastamonu, Osmaniye ve Zonguldak il başkanlıklarına atama yapıldı.
MYK TOPLANTISI
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), dün akşam "değişim" ana gündemiyle toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından vurguladığı "değişim" talebi ve parti içi muhasebesi, toplantının odak noktasını oluşturdu.
Parti içi yeniden yapılanma çerçevesinde alınan bu kararlar, AK Parti'nin gelecek seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanması amacını taşıyor. Yeni il başkanlarının atanmasıyla birlikte, partinin yerel düzeydeki organizasyon ve performansının güçlendirilmesi hedefleniyor.

DEĞİŞİM HAMLEBİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "değişim" vurgusu, parti içindeki performans değerlendirmeleriyle uyumlu bir şekilde hayata geçiriliyor. Yerel seçimlerde elde edilen sonuçların analizi üzerine yapılan iç muhasebe, parti yönetiminin stratejik kararlar almasını sağlıyor.  Yeni atanacak il başkanlarının tecrübeli ve dinamik profillere sahip olmaları bekleniyor. Bu isimlerin, parti tabanıyla uyum içinde çalışarak yerel seçimlerdeki hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynaması planlanıyor. AK Parti'de yapılan bu değişikliklerin ardından, diğer illerde de benzer adımların atılması bekleniyor. Parti içi dinamiklerin güçlendirilmesi ve seçim stratejilerinin revize edilmesi, önümüzdeki dönemde partiye olan desteği artırmayı amaçlıyor.
AK PARTİ'DE DEĞİŞİM SÜRECİ
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, teşkilat çalışmalarına ilişkin değerlendirme yaptı.
Çelik, “Teşkilat başkanlığımız çeşitli çalışmalar yapıyor. Bunun sadece seçim sonuçları bağlamında değil. Bazen bir yerde başarılı olunsa bile değişim gerçekleşebilir. O ilin sosyolojisini daha çok kucaklamak bakımından. Teşkilat başkanlığımız çok tecrübeli. Öteden beri Cumhurbaşkanımız, AK Parti kurulmadan önceki siyasi deneyimden başlayarak teşkilatlarda hassasiyeti var. Bunları bayrak yarışı çerçevesinde değerlendirmek lazım. Vekâletle idare edilen illerimize asaleten atama söz konusu olacak. Atandığı itibaren sizlere açıklayacağız. Kendi ritmi içinde devam ediyor” dedi.

YOZGAT’IN DURUMU
Öte yandan AK Parti’de başlatılan değişim hamlesinin Yozgat’a nasıl yansıyacağı da merak bekleniyor. Kongreler öncesinde bir çok ilçe teşkilatında yenilenmeye gidilmesi beklenirken, kadın ve gençlik kollarında da değişim yaşanacak. İl teşkilatı konusunda da genel merkezin alacağı karar beklenirken, yönetimin büyük ölçüde değişeceği ifade ediliyor. (Haber Merkezi)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sorgunmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.