Babacan seçim gezilerini sürdürüyor

SİYASET 11.03.2024 - 10:54, Güncelleme: 11.03.2024 - 10:54
 

Babacan seçim gezilerini sürdürüyor

Babacan seçim gezilerini sürdürüyor
Babacan seçim gezilerini sürdürüyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim çalışmaları kapsamında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde partililere seslendi. Şakir Efendi Şehir Meydanı’nda bir grup partiliye hitap eden Babacan, bu seçimlerin hükümete sarı kart gösterme seçimi olduğunu, bundan sonraki seçimlerde ise kırmızı kartın hazır olduğunu söyledi. Dertleri dertliden, sıkıntıyı bizzat yaşayandan dinlediklerini vurgulayan Babacan “Türkiye'yi karış kardeş geziyoruz ama ne zaman ki otobüsümüzden şöyle adımınızı bir kaldırıma atalım, ne zaman ki şöyle bir vatandaşlarımızla buluşalım, hemen emeklilerimiz etrafımız sarıyor ve diyorlar ki geçinemiyoruz. Gerçekten Türkiye'de şu anda emeklilerimizin maaşı insan onuruna yakışır bir hayattan çok uzak. Eğer bir emeklimizin oturduğu ev kendinin değilse kira vermek zorundaysa, Türkiye'de emekli maaşıyla yaşamak artık imkansız” dedi. Enflasyonu düşüremeyen hükümetin, TÜİK kanalıyla düşürmeye çalıştığına dikkat çeken Babacan “TÜİK enflasyonu % 60 gösteriyor.  Oysa vatandaşımızın yaşadığı enflasyon %130 civarında. Ücretler gerçek enflasyona göre değil, uydurma enflasyona göre belirleniyor. Gerçekten şu son 4-5 yıldır her yıl her yıl her yıl yemeklerimizin satın alma gücü düşüyor geçenlerde bir kasaba uğradım dedim kıymayı daha çok dedim kaç gram istiyorlar sizden bana kasap dedi ki artık gramla istemiyorlar dedi ‘bana 50 liralık kıyma verir misin?’ diye istiyorlar. Yavaş yavaş kıymanın paketi küçülüyor gerçekten çok yazık oldu ülkemize ve bütün bu yaşadığımız sıkıntıların nedeni kötü yönetim” ifadelerini kullandı. Konuşmasında tarıma da değinen Babacan, Sorgun’un bir tarım bölgesi olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “Çiftçilerimizin maliyetleri katlaya katlaya arttı artıyor. Burada tarımla uğraşanlar vardır herhalde gübre fiyatı katlaya katlaya artıyor. Yem fiyatı, tohum fiyatları katlaya katlaya arttı. Milyonlarca çiftçimize verilen desteğin hepsini toplayın toplayın 91 milyar lira. Peki faiz ne kadar faize ödedikleri ne kadar 1 trilyon 254 milyar lira. Çiftçiye verdiğinin tam 13 katını faize ödüyor. Yetmedi bir de kur korumalı mevduat diye bir şey uydurdular. Buna da bir büyük paralar ödediler. Arka kapıdan sürekli döviz satıyorlar. Şu ana kadar sattıkları döviz 400 milyar doları buldu.”
Babacan seçim gezilerini sürdürüyor

Babacan seçim gezilerini sürdürüyor
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim çalışmaları kapsamında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde partililere seslendi.
Şakir Efendi Şehir Meydanı’nda bir grup partiliye hitap eden Babacan, bu seçimlerin hükümete sarı kart gösterme seçimi olduğunu, bundan sonraki seçimlerde ise kırmızı kartın hazır olduğunu söyledi.
Dertleri dertliden, sıkıntıyı bizzat yaşayandan dinlediklerini vurgulayan Babacan “Türkiye'yi karış kardeş geziyoruz ama ne zaman ki otobüsümüzden şöyle adımınızı bir kaldırıma atalım, ne zaman ki şöyle bir vatandaşlarımızla buluşalım, hemen emeklilerimiz etrafımız sarıyor ve diyorlar ki geçinemiyoruz.


Gerçekten Türkiye'de şu anda emeklilerimizin maaşı insan onuruna yakışır bir hayattan çok uzak. Eğer bir emeklimizin oturduğu ev kendinin değilse kira vermek zorundaysa, Türkiye'de emekli maaşıyla yaşamak artık imkansız” dedi.