Kaymakam Aydın, Gazeteciler Günü'nü Kutladı

GÜNDEM 09.01.2024 - 16:46, Güncelleme: 09.01.2024 - 17:15
 

Kaymakam Aydın, Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetecilerle biraraya geldi. Yemeğe gazetemiz ortaklarından Doğan Özmen, Durali Doğan, Rasim Doğan, Halit Yılmaz ve Sorumlu Yazıişleri Müdürümüz Alparslan Gazi Doğan, Sorgun Haber çalışanlarından Emel Yiğit ve Beka Yiğit katıldı.
                         Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetecilerle biraraya geldi. Yemeğe gazetemiz ortaklarından Doğan Özmen, Durali Doğan, Rasim Doğan, Halit Yılmaz ve Sorumlu Yazıişleri Müdürümüz Alparslan Gazi Doğan, İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, Sorgun Haber çalışanlarından Emel Yiğit ve Beka Yiğit katıldı.               Sorgun özelinde sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen yemekte Kaymakam Aydın, ilçemizde görev yapan kamu hizmeti sağlayan gazetecilerin gününü kutlayarak, "Yerelde gazetecilik yapmak zordur. Bu görevi layıkıyla yaptığınızı düşünüyorum. Sizleri takip ediyorum. Bir sohbet ortamında gününüzü kutlamak istedim. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi.                 Aydın, ilçemizde uygulamaya koydukları projelerden, devlet yatırımlarının son durumundanda bahsetti. Kaymakam Aydın "Sorgun'da yaklaşık on aydır görev yapıyorum. Sorgun'un var olduğuna inandığım potansiyelini yükseltmek için çalışmaktayım. Devlet yatırımlarımızdan hükümet konağı, millet bahçesi, hızlı tren gibi önemli yatırımlarda son aşamalara geldik. Hızlı trende çalışmalar %99 tamamlandı. Millet bahçesi tamamlandı. Eğitim öğretime büyük katkısı olacak iki okulumuz öğrencilerimizle buluştu. Hükümet Konağı eylül ayında hizmete girecek." dedi.                Eğitim-öğretimin öncelikli olduğunu sık sık ifade eden Aydın, okullarda düzenledikleri kariyer günlerinde öğrencilerle buluşmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Okullarımızı ziyaret edip öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle biraraya geliyoruz. Eğitim bizim için çok önemli. Öğrencilerimizin deneme sınavlarıyla son durumunu ölçmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bunun için değerlendirme komisyonuda oluşturduk. Eğitimde büyük bir sıçrama, başarı hedefliyoruz. Bunun haricinde okullarımızda ki eksikleri ilgili yerlere bildirdik. Olumlu geri dönüşlerle eksiklerimizi de gidermeye başladık." dedi.  Sorgun'da ilk olacak projesinden de bahseden Kaymakam Aydın, "İlçemizde Aile Destek Merkezi açmayı planlıyoruz. Bu merkezde kadınlara, çocuklara yönelik hem psikolojik destek, hem de müzik, resim gibi çeşitli alanlarda açacağımız kurslarla destek olmayı amaçlıyoruz." dedi.                           
Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetecilerle biraraya geldi. Yemeğe gazetemiz ortaklarından Doğan Özmen, Durali Doğan, Rasim Doğan, Halit Yılmaz ve Sorumlu Yazıişleri Müdürümüz Alparslan Gazi Doğan, Sorgun Haber çalışanlarından Emel Yiğit ve Beka Yiğit katıldı.
        
                Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetecilerle biraraya geldi. Yemeğe gazetemiz ortaklarından Doğan Özmen, Durali Doğan, Rasim Doğan, Halit Yılmaz ve Sorumlu Yazıişleri Müdürümüz Alparslan Gazi Doğan, İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, Sorgun Haber çalışanlarından Emel Yiğit ve Beka Yiğit katıldı. 
             Sorgun özelinde sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen yemekte Kaymakam Aydın, ilçemizde görev yapan kamu hizmeti sağlayan gazetecilerin gününü kutlayarak, "Yerelde gazetecilik yapmak zordur. Bu görevi layıkıyla yaptığınızı düşünüyorum. Sizleri takip ediyorum. Bir sohbet ortamında gününüzü kutlamak istedim. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi. 
 
             Aydın, ilçemizde uygulamaya koydukları projelerden, devlet yatırımlarının son durumundanda bahsetti. Kaymakam Aydın "Sorgun'da yaklaşık on aydır görev yapıyorum. Sorgun'un var olduğuna inandığım potansiyelini yükseltmek için çalışmaktayım. Devlet yatırımlarımızdan hükümet konağı, millet bahçesi, hızlı tren gibi önemli yatırımlarda son aşamalara geldik. Hızlı trende çalışmalar %99 tamamlandı. Millet bahçesi tamamlandı. Eğitim öğretime büyük katkısı olacak iki okulumuz öğrencilerimizle buluştu. Hükümet Konağı eylül ayında hizmete girecek." dedi.