YOZGAT’IN MANEVİ DEĞERİ ŞEYHZADE AHMET ŞEVKİ ERGİN DUALARLA ANILDI!

GÜNDEM 08.07.2024 - 10:16, Güncelleme: 08.07.2024 - 10:16
 

YOZGAT’IN MANEVİ DEĞERİ ŞEYHZADE AHMET ŞEVKİ ERGİN DUALARLA ANILDI!

YOZGAT’IN MANEVİ DEĞERİ ŞEYHZADE AHMET ŞEVKİ ERGİN DUALARLA ANILDI!
Yozgat’ın manevi değeri olan Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi, doğumunun 118’inci yılı dolayısıyla düzenlenen anma programı anıldı. Sorgun’a bağlı Ağcın ve Günpınar köyleri arasında yaptırılan mesire alanında, Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı (AŞK) tarafından organize edilen anma etkinliğine, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat Eski Belediye Başkanı Celal Köse, Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, AK Parti Eski Milletvekili Yusuf Başer, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Ağcın ve Günpınar köyleri arasında yaptırılan mesire alanında, Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı (AŞK) tarafından organize edilen anma program, Kuran’ı Kerim okunması ile başladı. Anma programının açılışında konuşan Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin, “Adını yad etmek için toplandığımız değerli büyüğümüz, efendimiz Peygamber ve Allah sevgisine kavuşmuş, güzel ahlak abidesi olduğu için şu en çok muhtaç olduğumuz günlerde tekrar tekrar yad ediyoruz, yad etmeye çalışıyoruz. Şeyhzade Ahmet Efendi hayatında bir kitap yazmadı. Ama bu sevgi nedir ki bu kadar insan takip etmeye çalışıyor. Ahmet Efendi insanların gönüllerine Allah sevgisini, peygamber sevgisini yazdı. Peygamberimizin tebliğ ettiği İslam dinini hükümlerini yazdı.Bunları yaşadı, yaşattı ve yaşatmaysa çalıştı. Bu sevgi ile Şeyhzade Ahmet efendinin sevgisi ile yaşıyorsunuz” dedi. Şeyhzade Ahmet Efendi’yi anma programı için toplanıldığını belirten Ergin, “Toplanmanın sebebi değerli büyüğümüz, veli nimetininiz, medarı iftiharımız efendibabamız Şeyhzade Ahmet Efendi’nin doğum günü vesilesi ile onu anmak, yâd etmek, dua etmek ve onun gibi Allah dostlarından yardım beklemektir. Bu sözüme de itiraz edenler olabilir. Bugün böyle bir Allah dostunun hatıralarını canlandırmaya toplandık” ifadelerine yer verdi. HERKESE YOL GÖSTEREN AŞK Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin, “Ahmet Efendi iyi ve güzellik timsali, herkese güzelliği, iyiliği, doğruyu tavsiye eden, doğru konuşan güler yüzlü, insanları zengin fakir, makam mertebe kılık kıyafet ile ayırt etmeyen, herkese aynı şekilde muhatap olan ve herkesi huzurunda dinleyip yol gösteren bir mürşit. Bir kitap, şiir yazmadı. İnsanların gönlüne sevgi aşıladı. İnsanların ruhuna muhabbet aşıladı. Ahmet Efendi denilince herkes onu iyiliklerle güzelliklerle, doğruluklarla anıyor. Cenabı Mevla hepimize öyle güzellikler nasip etsin” diye konuştu. ŞEFAATİNE NAİL OLURUZ İNŞALLAH Yozgat Eski Belediye Başkanı Celal Köse yapmış olduğu açıklamada, ‘’Bugün şehrimizin manevi mimarı önderlerimizden Şeyhzade Ahmet Efendi hocamızı anma günündeyiz. Yozgatlı abilerimiz ile kardeşlerimiz ile birlikteyiz. Rabbim İnşallah hepimizi hoca efendimizin şefaatine nail eylesin ve ahlakı ile ahlaklanmayı, ilimi ile ilimlenmeyi ve hayatında uyguladığı dini şuuru hepimize vermeyi nasip etsin’’ ifadelerine yer verdi. Program anma programına katılan vatandaşlar yemek verilmesinin ardından sona erdi.
YOZGAT’IN MANEVİ DEĞERİ ŞEYHZADE AHMET ŞEVKİ ERGİN DUALARLA ANILDI!

Yozgat’ın manevi değeri olan Şeyhzade Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi, doğumunun 118’inci yılı dolayısıyla düzenlenen anma programı anıldı. Sorgun’a bağlı Ağcın ve Günpınar köyleri arasında yaptırılan mesire alanında, Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı (AŞK) tarafından organize edilen anma etkinliğine, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat Eski Belediye Başkanı Celal Köse, Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, AK Parti Eski Milletvekili Yusuf Başer, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Ağcın ve Günpınar köyleri arasında yaptırılan mesire alanında, Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı (AŞK) tarafından organize edilen anma program, Kuran’ı Kerim okunması ile başladı. Anma programının açılışında konuşan Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin, “Adını yad etmek için toplandığımız değerli büyüğümüz, efendimiz Peygamber ve Allah sevgisine kavuşmuş, güzel ahlak abidesi olduğu için şu en çok muhtaç olduğumuz günlerde tekrar tekrar yad ediyoruz, yad etmeye çalışıyoruz. Şeyhzade Ahmet Efendi hayatında bir kitap yazmadı. Ama bu sevgi nedir ki bu kadar insan takip etmeye çalışıyor. Ahmet Efendi insanların gönüllerine Allah sevgisini, peygamber sevgisini yazdı. Peygamberimizin tebliğ ettiği İslam dinini hükümlerini yazdı.Bunları yaşadı, yaşattı ve yaşatmaysa çalıştı. Bu sevgi ile Şeyhzade Ahmet efendinin sevgisi ile yaşıyorsunuz” dedi.
Şeyhzade Ahmet Efendi’yi anma programı için toplanıldığını belirten Ergin, “Toplanmanın sebebi değerli büyüğümüz, veli nimetininiz, medarı iftiharımız efendibabamız Şeyhzade Ahmet Efendi’nin doğum günü vesilesi ile onu anmak, yâd etmek, dua etmek ve onun gibi Allah dostlarından yardım beklemektir. Bu sözüme de itiraz edenler olabilir. Bugün böyle bir Allah dostunun hatıralarını canlandırmaya toplandık” ifadelerine yer verdi.