“Beklentiler karşılanmalı”

GÜNDEM 05.06.2024 - 18:29, Güncelleme: 05.06.2024 - 18:29
 

“Beklentiler karşılanmalı”

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, eğitimcinin hak ve yetkilerini genişleten, eğitimciye destek olan bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu konusundaki beklentisinin karşılanması gerektiğini söyledi.
Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, eğitimcinin hak ve yetkilerini genişleten, eğitimciye destek olan bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu konusundaki beklentisinin karşılanması gerektiğini söyledi. Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, eğitimcinin hak ve yetkilerini genişleten, eğitimciye destek olan bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu konusundaki beklentisinin karşılanması gerektiğini belirterek,  Siyasi iradeyi ve TBMM’yi meslek kanununda beklentileri karşılayan bir adım atmalarını beklediklerini söyledi. Memur-Sen'e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) "Meslek Kanunu bu defa beklentileri karşılasın" konulu basın açıklaması yaptı. Sendika binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında  Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yetersizliklerine vurgu yapıldı. EĞİTİMCİLER BİR ARAYA GELDİ Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, Mevcut kanunun kapsamının dar tutulduğunu ve birçok eğitim yöneticisinin dışarıda bırakıldığını ifade etti. Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şerefli, "Uzun yıllar ihtiyaç haline gelen ve yıllarca talep ettiğimiz Öğretmenlik Meslek Kanunu, nihayet bundan iki yıl önce çıkarılmıştı. Ancak ne yazık ki çıkarılan kanun, bütün uyarılarımıza rağmen ihtiyacı karşılayacak şekilde düzenlenmemiş, daha ilk uygulamasında yetersizliği ortaya çıkmıştı. Kapsamı dar tutulmuş şube müdürlerini, İlçe Milli Eğitim Müdürlerini, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarını, bakanlık ve eğitim müfettişlerini,  şahsa bağlı uzmanları ve araştırmacıları kapsam dışı bırakan mevcut kanunun bir kısım maddeleri ise Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmişti.  Bu günlerde yetersizliği açık ve iptal edilen maddeleri ile uygulama şansı kalmayan kanunun yeniden düzenlenmesi ve bu sefer kapsamı geniş, şiddete yaptırım içeren ve eğitimcilerin tamamını memnun edecek bir kanun tasarısı, TBMM gündemine gelsin istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)
Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, eğitimcinin hak ve yetkilerini genişleten, eğitimciye destek olan bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu konusundaki beklentisinin karşılanması gerektiğini söyledi.

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, eğitimcinin hak ve yetkilerini genişleten, eğitimciye destek olan bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu konusundaki beklentisinin karşılanması gerektiğini söyledi.

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, eğitimcinin hak ve yetkilerini genişleten, eğitimciye destek olan bir içerikle Öğretmenlik Meslek Kanunu konusundaki beklentisinin karşılanması gerektiğini belirterek,  Siyasi iradeyi ve TBMM’yi meslek kanununda beklentileri karşılayan bir adım atmalarını beklediklerini söyledi.
Memur-Sen'e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) "Meslek Kanunu bu defa beklentileri karşılasın" konulu basın açıklaması yaptı.
Sendika binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında  Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yetersizliklerine vurgu yapıldı.
EĞİTİMCİLER BİR ARAYA GELDİ
Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kenan Şerefli, Mevcut kanunun kapsamının dar tutulduğunu ve birçok eğitim yöneticisinin dışarıda bırakıldığını ifade etti.
Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şerefli, "Uzun yıllar ihtiyaç haline gelen ve yıllarca talep ettiğimiz Öğretmenlik Meslek Kanunu, nihayet bundan iki yıl önce çıkarılmıştı. Ancak ne yazık ki çıkarılan kanun, bütün uyarılarımıza rağmen ihtiyacı karşılayacak şekilde düzenlenmemiş, daha ilk uygulamasında yetersizliği ortaya çıkmıştı. Kapsamı dar tutulmuş şube müdürlerini, İlçe Milli Eğitim Müdürlerini, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarını, bakanlık ve eğitim müfettişlerini,  şahsa bağlı uzmanları ve araştırmacıları kapsam dışı bırakan mevcut kanunun bir kısım maddeleri ise Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmişti.  Bu günlerde yetersizliği açık ve iptal edilen maddeleri ile uygulama şansı kalmayan kanunun yeniden düzenlenmesi ve bu sefer kapsamı geniş, şiddete yaptırım içeren ve eğitimcilerin tamamını memnun edecek bir kanun tasarısı, TBMM gündemine gelsin istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sorgunmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.