Boğazlıyan’da "Bahçeler Bilim Söyleşileri" gerçekleştirildi.

GÜNDEM 01.04.2024 - 16:56, Güncelleme: 01.04.2024 - 16:56
 

Boğazlıyan’da "Bahçeler Bilim Söyleşileri" gerçekleştirildi.

Boğazlıyan’da "Bahçeler Bilim Söyleşileri" gerçekleştirildi.
Boğazlıyan’da "Bahçeler Bilim Söyleşileri" gerçekleştirildi. Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü, Atom ve Molekül Fiziği Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, "Bahçeler Bilim Söyleşileri" programı için Boğazlıyan'da Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldiler. Akademisyenlerle birlikte Boğazlıyan MYO öğrencilerinden İsmail Uysal, Zeynep Sude Cansever ve Seher Eyier de etkinliklerde yer alıp öğrencilerle örnek deneyler yaptılar. Böylesine güzel bir faaliyette yer almaktan duydukları memnuniyeti ifade eden üniversite öğrencileri, teknolojinin yaygınlaşmasıyla her gün yeni şeylerden haberdar olan çocuklarla ilgi çekici bir oyun tasarlayarak iletişimi oyunlaştırmanın ve eğlenceli etkinlikle onların dikkatlerini ve aktif katılımlarını artırmanın güzelliğini deneyimlediklerini ifade ettiler. Öğrencilerin meraklı sorularını cevaplayarak onlarla güçlü bir iletişim kurma duygusunu yaşadılar. Etkinlikte öğrencilerin hayallerini ifade etmelerine ve o yönde proje yapmalarına teşvik edilmesi, onların gelecekle ilgili hem üniversite hayatı hem de kariyerleri hakkında erken yaşta bilgi edinmelerini bu tür etkinliklerde vurgulamayı önemseyen akademisyenler, hem okula hem de öğrencilere günün anısına hediye kitaplardan da götürdüler. Her sınıfa girildiğinde, kendilerine sorulan sorulara karşı çocukların cevapları, farklı düşünceleri, hayalleri ve hedeflerinden bahsederken gözlerindeki ışığın yapılan etkinliğin ne kadar doğru ve ihtiyaç olan bir faaliyet olduğunun anlaşıldığı değerlendirilen programda, kendilerine hediye edilen kitapları heyecanlanarak ve merakla inceledikleri gözlendi. Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile temas kurarak etkinliğin okullarında gerçekleştirilmesine öncülük eden okulun Öğretmenlerinden Esma Tekin, kendilerini kırmayıp geldikleri için akademisyenlere teşekkür etti ve “Sizleri yorduk ama çok güzel bir deneyim yaşandı. Hem kendi adıma hem öğrencilerim adına hem de okulumuz adına teşekkür ederiz. Mustafa Böyükata hocamızın çocuklarla olan iletişimi ve o kısacık zamanda öğrencilerimle kurduğu bağ benim için çok kıymetliydi. Güzel bir amaç için yollarımız kesişti inşallah başka projelerde de buluşuruz” dedi. Boğazlıyan - Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Kureyş Kaya, gayet güzel ve amacına uygun bir etkinlik olduğunu ifade ederek akademisyenlerin öğrencilere yaklaşımının, çocuklarla iletişim tarzlarının oldukça yerinde ve etkili olduğunu vurguladı, öğrencilerin de çok memnun kaldıklarına değinip Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Öğr. Gör. Ferhat Oflezer ile öğrencilerine teşekkür etti. ALPARSLAN GAZİ DOĞAN
Boğazlıyan’da "Bahçeler Bilim Söyleşileri" gerçekleştirildi.

Boğazlıyan’da "Bahçeler Bilim Söyleşileri" gerçekleştirildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü, Atom ve Molekül Fiziği Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, "Bahçeler Bilim Söyleşileri" programı için Boğazlıyan'da Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldiler.

Akademisyenlerle birlikte Boğazlıyan MYO öğrencilerinden İsmail Uysal, Zeynep Sude Cansever ve Seher Eyier de etkinliklerde yer alıp öğrencilerle örnek deneyler yaptılar. Böylesine güzel bir faaliyette yer almaktan duydukları memnuniyeti ifade eden üniversite öğrencileri, teknolojinin yaygınlaşmasıyla her gün yeni şeylerden haberdar olan çocuklarla ilgi çekici bir oyun tasarlayarak iletişimi oyunlaştırmanın ve eğlenceli etkinlikle onların dikkatlerini ve aktif katılımlarını artırmanın güzelliğini deneyimlediklerini ifade ettiler. Öğrencilerin meraklı sorularını cevaplayarak onlarla güçlü bir iletişim kurma duygusunu yaşadılar.

Etkinlikte öğrencilerin hayallerini ifade etmelerine ve o yönde proje yapmalarına teşvik edilmesi, onların gelecekle ilgili hem üniversite hayatı hem de kariyerleri hakkında erken yaşta bilgi edinmelerini bu tür etkinliklerde vurgulamayı önemseyen akademisyenler, hem okula hem de öğrencilere günün anısına hediye kitaplardan da götürdüler.

Her sınıfa girildiğinde, kendilerine sorulan sorulara karşı çocukların cevapları, farklı düşünceleri, hayalleri ve hedeflerinden bahsederken gözlerindeki ışığın yapılan etkinliğin ne kadar doğru ve ihtiyaç olan bir faaliyet olduğunun anlaşıldığı değerlendirilen programda, kendilerine hediye edilen kitapları heyecanlanarak ve merakla inceledikleri gözlendi.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile temas kurarak etkinliğin okullarında gerçekleştirilmesine öncülük eden okulun Öğretmenlerinden Esma Tekin, kendilerini kırmayıp geldikleri için akademisyenlere teşekkür etti ve “Sizleri yorduk ama çok güzel bir deneyim yaşandı. Hem kendi adıma hem öğrencilerim adına hem de okulumuz adına teşekkür ederiz. Mustafa Böyükata hocamızın çocuklarla olan iletişimi ve o kısacık zamanda öğrencilerimle kurduğu bağ benim için çok kıymetliydi. Güzel bir amaç için yollarımız kesişti inşallah başka projelerde de buluşuruz” dedi.

Boğazlıyan - Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Kureyş Kaya, gayet güzel ve amacına uygun bir etkinlik olduğunu ifade ederek akademisyenlerin öğrencilere yaklaşımının, çocuklarla iletişim tarzlarının oldukça yerinde ve etkili olduğunu vurguladı, öğrencilerin de çok memnun kaldıklarına değinip Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Öğr. Gör. Ferhat Oflezer ile öğrencilerine teşekkür etti. ALPARSLAN GAZİ DOĞAN

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sorgunmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.